Wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzieży na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

balwanFerie zimowe na terenie województwa wielkopolskiego w 2020 r. trwały od 27 stycznia do 7 lutego. W tym czasie pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie przeprowadzili 18 kontroli turnusów. W elektronicznej bazie wypoczynku zgłoszono ogółem 30 turnusów w formie wyjazdowej  oraz w formie półkolonii w miejscu zamieszkania.

W czasie działań kontrolnych pracownicy stacji zwracali szczególną uwagę na stan sanitarno-higieniczny, techniczny pomieszczeń i ich wyposażenia, zachowanie standardów dostępności do urządzeń sanitarnych, zapewnienie prawidłowych warunków do utrzymania higieny osobistej i posiadanie dokumentacji zdrowotnej personelu i uczestników.

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego z wypoczynku w miejscu zamieszkania skorzystało 710 uczestników podczas 18 skontrolowanych turnusów. Półkolonie odbyły się  w placówkach oświatowych miasta Gniezno i Czerniejewo oraz w ośrodkach sportu i rekreacji w Gnieźnie i Trzemesznie. Kolonie dla dzieci i młodzieży zorganizowano w Witkowie i Skorzęcinie. Podczas półkolonii dzieci miały możliwość spożywania ciepłych posiłków. Najczęściej były to dofinansowane śniadania i obiady. Kontrole nie wykazały uchybień sanitarnych. Nie stwierdzono również zatruć pokarmowych, wypadków i urazów.

W czasie wypoczynku zimowego rodzice nie zgłaszali żadnych nieprawidłowości i wątpliwości pod adresem organizatorów wypoczynku.

Uwaga do rodziców i opiekunów:  przed wyjazdem dziecka na wypoczynek zorganizowany należy sprawdzić, czy organizator zgłosił wypoczynek w ogólnokrajowej bazie wypoczynku na stronie: wypoczynek.men.gov.pl .